Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82

ÖDEME ŞEKİLLERİ

Ödeme şekilleri konusunda her talebe yanıt vermeye çalışan teraryumal.com siz değerli müşterilerimize güvenli teraryum alışverişinin kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Hepimizce bilindiği gibi en temel ve alışıla gelmiş ödeme yöntemi kredi kartları olsa da çoğumuzun aklında yer tutan güvenlik endişesi kafaları karıştırmış ve firmalara alternatif ödeme yöntemleri sunma zorunluluğunu getirmiştir.

Sitemizde kullanabileceğiniz ödeme yöntemleri şunlardır.

1. Kredi / Banka kartı

2. Kapıda ödeme

3. Banka havalesi

Konusunu açmışken birbirlerine göre olumlu ve olumsuz yönlerini anlatmakta da fayda bulunmaktadır.

1. Öncelikle kredi kartlarından başlamak gerekirse hızlı bir yöntemdir. Sipariş aşamasında ödemeniz de tamamlanmış olacağı için tekrar tekrar uğraş gerektirmemektedir. Ödemeyi yaptığınız süre ile bankaya ödemeyi yapacağınız süre yani hesap özeti ödeme zamanı arasında fark olduğu için nakit paranın cebinizde kalma süresi artacaktır. Bunun yanı sıra taksitli alışveriş yapabilme imkânı da cezbedici bir faktördür. Ödeme şekilleri arasında en mantıklı yöntem olmasına karşın kullanıcılar tarafından bilgilerim çalınır mı endişesi duyulmasından dolayı temkinli yaklaşılan bir konudur. Gerçekten de bu konuda başı derde girmiş azımsanamayacak kadar çok sayıda mağdur bulunmaktadır. Esasında bu konuyla ilgili bildiğiniz firmalardan alışveriş yapmak temel bir kıstas olmaktadır. İnsanlar da bunu bilmekte fakat bazen çok cezbedici ya da başka bir yerde bulunamayacak ürünler ile karşılaşıldığında bu çizginin dışına çıkabilmektedir.

Kart ile ödeme yapmak gözünüze şüpheli geldiği halde yine de kendinizi mecbur hissederseniz dikkat etmeniz gereken konuların başında ssl sertifikası gelmektedir. Her gün internette gezinirken karşılaştığımız fakat fark edemediğimiz bu detay adres çubuğunu sol tarafında gördüğünüz kilit işaretinde saklıdır. Bu sertifikaya sahip sitelerde yeşil bir kapalı kilit işareti bulunur. Diğer sitelerde bu işaret bulunmamaktadır. Özellik olarak bakıldığında da çalışma mantığı girdiğiniz verilerin kriptolanarak gönderilmesi mantığına dayanır. Yani veriler sizden direk bankaya gönderilmekte ve sitenin sahibi kuruluşlar tarafından bile görüntülememektedir.

Bir diğer husus da bilgileri girdikten sonra banka tarafından size gönderilen doğrulama mesajıdır. Bu uygulama bazı sitelerde opsiyonel olarak sunulurken teraryumal.com sitesinde zorunlu olarak uygulanmaktadır. Bunlar ve bunlara benzer güvenlik açıklarını giderici uygulamaları kullanan sitelerin diğerlerinden çok daha güvenli olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu noktada akıllarınıza teraryumal güvenilir mi şeklinde bir soru gelmesi doğaldır. Teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanan alt yapımız ile güvenli olduğumuzu söylememizde bir sakınca yoktur.

2. Her türlü güvenlik açığı için çalışmalar yapılsa da yine de güvenemeyip alışverişini kapıma gelsin de ürünü nakit parasını vereyim diyenler için kapıda ödeme teraryum malzemeleri hizmetimiz de bulunmaktadır.

3. alternatif olarak banka havalesi ile de bizden alışveriş yapmanız mümkündür.

Kısacası; biz dünyada kullanılan tüm ödeme şekilleri alternatiflerini teraryumal.com sitesinde hizmetinize sunup size keyifli alışverişin tadını bıraktık.