Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82

Satın aldığınız ürünlerle ilgili olarak önceliğimiz % 100 müşteri memnuniyeti olmakla birlikte iade talepleriniz, siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek amacıyla Yasal Mevzuat çerçevesinde değerlendirilecek ve ilgili prosedüre uygun olarak gerçekleştirilecektir.

 

Mağduriyete yol açmamak adına anılan prosedüre uygun şekilde iptal ve iade yapılması önem arz etmektedir.

 

ÜRÜN TESLİM ŞARTLARI

 

Satın alınan ürünün banka onayı alındıktan sonra 7 iş günü içinde ilgili ürün kargo ya da teslimat programına alınacaktır. En geç 72 saat içerisinde kargolanacaktır. Teslim anında tüketici tarafından hasarlı ve/veya bozuk olduğu belirtilmeyen ürünlerin, tüketiciye tam ve eksiksiz olarak teslim edildiği kabul edilir. Tüketici tarafından tam ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilen üründe, sonradan oluşabilecek hasar ve/veya bozulmalardan ötürü www.teraryumal.com’un/Gardenpratic’in sorumluluğuna gidilemeyecektir. Böyle bir durumun önüne geçmek adına ürünün eksik ya da hasarlı ulaşması halinde siz değerli müşterimizin kargo firmasına hasar-durum tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. Bu işlem akabinde iletişim kanallarımız vasıtasıyla tarafımızla iletişime geçmeniz mağduriyete mahal vermemek adına önem arz etmektedir.

 

ÜRÜN İADE ŞARTLARI

 

Satın alınan ürünlerin teslimatının gerçekleşmesi durumunda söz konusu ürün, kullanılmadan, tahrip edilmeden, ambalajında ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız olarak teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde, iade sebebi belirtmeksizin iade edebilir. Siz değerli müşterimiz ürünün iade edileceğine tarafımıza bilgilendirme yapmakla yükümlüdür. Aksi takdirde yardımcı olmamızın zorlaşacağını bildirmek durumundayız. Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş ürünler kesinlikle iade edilemeyecektir.

 

İade edilmek istenen ürünler, ürün faturası, kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iade kapsamında kabul edilemeyecektir. Ürünün ve varsa orijinal ambalajının açılmış olması durumunda da iadesi yapılmayacaktır. Bu hususlara dair tüm sorumluluk müşterimize ait olacaktır. Bu husus müşteri tarafından peşinen kabul edilmiş sayılacaktır.

 

Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılması akabinde 14 iş günü içinde ödeme tutarınız havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, iade işlemi alışveriş yapılan kredi kartınıza gerçekleştirilecektir. Ancak bu durumda ödemenin size iadesi kredi kartının ait olduğu bankanın uhdesinde olup, bu konuda teraryumal.com/Gardenpratic tarafından herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir.

 

İadesi istenen ürün, niteliği gereği iadesi mümkün olmayan bir ürün ise, bu halde ürün iadesi yapılamayacaktır. Niteliği gereği iade edilemeyecek ürünleri kanunlarda açıkça belirtilmektedir. Kargo ile iadelerde kargo bedeli firmamıza ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir. İadesi uygun olmayan ürünlerin tekrar müşteriye gönderiminde kargo bedeli müşteriye ait olacaktır.

 

ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ ŞARTLARI

 

Değişimi talep edilen ürünler, kullanılmadan, tahrip edilmeden ve ürünün tekrar satılabilirliği ve bütünlüğü bozulmaksızın, siparişin teslimi tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, değişim sebebi belirtilerek değiştirilebilir. Ürün değişikliğinin yapılabilmesi için, ürüne ait faturanın ibrazı gereklidir.

Değişimi istenen ürünler, ürün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün değişimi yapılamayacaktır.

 

Kargo ile değişimlerde kargo bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir.

ONLİNE SİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI

 

Satın alınan ürün siparişiniz henüz kargoya verilmemiş ise, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için siparişinizin "kargoya verildi" bilgisi e-posta ile tarafınıza bildirilmeden önce iptal etmek istediğiniz sipariş veya ürün hakkında bilgi vermeniz gerekecektir.

Online sipariş iptal etme işleminiz siparişiniz kargoya verildi ise mümkün olmayacaktır.

Eğer siparişinizde bir ya da birkaç ürünün iptalini talep ediyorsanız kalem iptali için yine info@teraryumal.com adresine mail atarak ya da 08503469641 iletişim numaramızdan talebinizi bize iletmeniz gerekecektir. Online ürün sipariş iptalleri tarafımızca en kısa sürede yapılacak ve bedel iadesi ile ilgili işlem süreci bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.