Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Yılbaşı Teraryum

Yılbaşı teraryum ağırlıklı olarak yılbaşı civarında tercih edilse de beyaz kar kaplı manzaraları seven naif ruhlu insanlar tarafından her mevsim rağbet görmektedir. Her dönem estetik olsalar da teraryum yılbaşı günleri ayrı bir güzeldir. Çünkü dış dünyanın aynısını minicik fanusta o ışıltılı ev partisi içinde görmek herkesi ayrı bir mutlu etmektedir.

Yılbaşlarının o soğuk zamanlarında içleri ısıtan anıların tasvir edilebildiği ve yeni bir yıla girmenin heyecanının da yeni yıl hediyesi ile taçlanlandırıldığı o özel günlerde yaşam alanlarını süsleyen en güzel dekoratif unsurlarda biridir. Sevdiklerinize armağan olarak verebileceğiniz gibi ofiste masanızın ya da evde vitrininizin bir köşesine koymak için de almanız ya da yapmanız mümkündür.

Yılbaşı teraryum grubundaki ürünler genelde canlı bitki bulundurmayan kombinler ile karşımıza çıkan bu 3d kartpostal gibi ürünler ile bakıp bakıp kış günleri yaşanan sıcak anılarınızı hatırlamak da mümkündür. Örnek vermek gerekirse belki hayatınızın aşkını soğuk ve karlı bir kış gününde bulmuşsunuzdur. Hayat arkadaşınıza özel bir günde bu gibi bir kompozisyona sahip tasarımı verdiğinizde bu hediyenin ne kadar kıymetli olacağı herkesçe malumdur. Belki de otomobiliniz karda kalmışken o güne kadar tanımadığınız fakat o gün yardımı ile evinize döndüğünüz kadim dostunuza doğum gününde verebileceğiniz bu konuyu anlatan tasarım çok manalı olabilecektir. Bu gibi alternatif fikirler hayal dünyanıza ve yaşanmışlıklarınıza bağlı olarak üretilebilmektedir.

Uygulama açısından içinde yılbaşı, kış ve kar gibi birbiri ile alakalı unsurların belli bir mizansen içinde kurgulandığı yapılardır. Kar etkisi hariç her unsur normal teraryumlardaki ile aynı olup sadece bu işi görmek için bir şişe kar spreyi gerekmektedir. Kar spreyi almak için teraryumal.com sitesinden faydalanmanız ya da çevrenizdeki mağazalara başvurmanız da mümkündür. En kötü senaryo olarak pamuk gibi doğal ürünlerle de eğer uygunsa bu etkiyi vermek mümkün olacaktır. Tabi direk bu amaçla üretilmiş kar yağmış çatısı olan ev ve yılbaşı ağacı gibi teraryum süsleri de kullanıldığında güzel sonuçlar vermektedir. Hatta camın içine minik kar küresi gibi unsurlar koyan tasarımcılara da rastlanmaktadır.

Yılbaşı teraryum yazın sıcak günleri de dâhil her daim insanı hülyalara daldıran ruhunuzu peri masalındaymış gibi hissetmenizi sağlayacak özel bir üründür.