Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Teraryum Ürünleri

Teraryum ürünleri denildiğinde birçok insan ilk anda bunları merak etmektedir. Biraz araştırma yaparak çevremizde bulunan materyaller kullanılabilecektir. Bunun yanında bir takım atık malzeme de bu konuda değerlendirilebilecektir. İnternet ortamında yapılan araştırma ile çeşitlilik sağlanacaktır.

Yapay ürünleri oldukça fazla çeşit arz etmektedir. Konusu, teması belirlenmiş olan bir teraryumda sıra malzemeleri seçmeye gelecektir. Bu konuda öncelik yapılacak olan teraryumu kim için yaptığımızdır. Sonra ana materyal olan fanusun büyüklüğü ve hangi malzemeden yapıldığına gelecektir. Fanus imalatında cam, tahta, plastik gibi farklı malzemeler kullanılmıştır. İşlenecek olan konuya en uygun olanı seçmek işimiz oldukça kolaylaştıracaktır. Fanus seçerken büyüklüğüne karar vermek de gerekmektedir. Sonra sıra temaya uygun malzeme seçimine gelmektedir. Yapay teraryum malzemeleri her fikre hitap edecek kadar çeşitlidir. Bu malzemelerle minyatür bir park bahçe ya da bile ve yapmak mümkündür. Okul, deniz kenarı, orman, hediye vermek gibi birbirinden ayrı konuları sergilemek mümkündür. Bu konularda kullanılabilecek ürünlerden bazıları küçük hayvan figürleri, ev, iskele gibi malzemeler olabilmektedir. Okul temasında kar tahta, sıralar, öğretmen olabilmektedir. Eğer park temalı bir çalışmaysa banklar, ağaçlar, osun parçaları, yapma çiçekleri sergilemek olanak dâhilindedir. Konumuz eğer bir yaş günü kutlaması ise pasta ve kalabalık insan grupları temini mümkündür. Bu minyatürleri uygun olarak yerleştirmek kişinin hayal gücü ve becerisine kalmıştır. Teraryumu vereceğimiz kişi için hediye paketi figürü kullanmak mümkündür. Konu bir evlilik teklifi ise iki halka figürü anlamlı olabilecektir. Orman konusu işlenecekse bolca ağaç, yosun, köpek, geyik, tavşan, sincap gibi malzemeler ilginç olabilmektedir. Deniz kıyısı için teraryum jeli ile deniz dekoru yaratılabilecektir. Kum ve taşlarla kıyı oluşturulurken, iskele, köprü, sandal ile bu kıyı süslenebilecektir. Teraryum dekorları oluşturulurken ana tema göz önünde bulundurulmalıdır. Bu temaya uygun bir yerleştirme ile harikalar yaratmak mümkündür. Bu dekorları tasarlarken ağaçlar, yosunlar, çitler ya da merdiven gibi unsurlar temayı ön plana çıkaracak şekilde yerleştirilmelidir. Dekor ne kadar iyi yapılırsa teraryumun ana fikri o kadar etkileyici olabilmektedir.

Teraryum ürünleri bir araya getirilirken uyuma dikkat edilmelidir. Yakın ve uzak mesafeler, büyük ve küçük objeler arasındaki uyum oldukça önemlidir. Bütün bu konulara uygun hazırlanan bir teraryum önem verdiğimiz kişiye verilebilecek en güzel hediye olacaktır.