Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Teraryum Süsleri Yapımı

Teraryum süsleri yapımı teraryum yapımında ikinci bir aşama gibidir. Teraryum yapımından mutluluk duyan bir kişi süs yapımından da zevk alacaktır. Maliyeti aşağı çekmesi yanında daha farklı fikirleri ortaya koyması açısından da önem kazanmaktadır. Bu alanda küçük bir ip ya da zincir parçası ile dahi farklı bir mizansen ortaya konabilecektir.

Teraryum süsleri yapımı konusunda en çok kullanılan malzeme çiçektir. Kullanılan çiçekler gerçek olabileceği gibi yapma çiçek de olabilmektedir. Fanus içine çiçek koyarken yapma çiçek üretimi, biraz hayal gücü ve gözleme dayanmaktadır. Kumaş parçaları, tel, boya ve yapıştırıcı kullanarak fanus içine konulacak çiçekleri kişi zevkine göre yerleştirecektir. Fanusa yerleştirilecek çiçekler kişi tarafından imal edildiğinde sıra dışı da olacaktır. Fanus çiçek yapımı konusunda her yapanın el becerisi ve ilgi alanları farklı olacağından ortaya çıkan eserler de farklılık yaratacaktır. Diğer bir kullanım şekli ise canlı çiçektir. Bir parça yosun üzerine yerleştirilen canlı bir çiçek büyütülebilecektir. Ara ara sulamak ve biraz ışık bu çiçekleri yetiştirmeye yetecektir. Cam fanusta çiçek yapımı yapana ayrı bir zevk verecektir. Saksı dışındaki bir ortamda çiçek yetiştirmek farklı bir deneyim kazandıracaktır. Doğal olarak fanus içinde her çiçeği yetiştirmek mümkün olmayacaktır. Fazla kök salmayan, uzaması ve yaprak büyüklüğü abartılı olmayan bir bitki uygun olacaktır. Çiçek seçerken renkleri hoş, canlı, çok renkli yaprakları olan bitkiler tercih edilmektedir. Çiçeğin cam bir fanus ortamında büyütmesi bir farklılık yaratacaktır. Bu hobinin meraklılıkları her gün çiçeği sularken, ışığa doğru döndürürken uzun zaman yayılan bir uğraşı kazanacaklardır. Çocuklar içinse bu üretim ödevleri konusunda da farklılık yaratabilmekledir. Hatta tüm öğrencilerin bir fanusta çiçek yetiştirmesi sınıfı ışıl ışıl bir çiçek bahçesine dönüştürebilecektir.

Teraryum süsleri yapımı teraryum yapımı ile uğraşan herkes için bu farklı deneyimi de gündeme taşımaktadır. Hem yapma çiçek kullanıp bunu fanusa uyarlamak, hem de fanus içinde çiçek büyütmek bu zevkli hobiye daha çok kişiyi teşvik edecektir. Farklılık arayan insanların gün geçtikçe teraryum yapımı, teraryum süsleri yapımı konularında istekli oldukları görülmektedir.