Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Teraryum Sulama Kabı

Teraryum sulama kabı tasarımın sadece istenilen yerine yani çiçeklerin diplerine su verebilmek için tasarlanmış bir üründür. Camın içindeki yaşam için su, kapalı grup hariç sürekli eklenmek zorunda olan hayati bir etmendir. Minik objeler ve kum, taş gibi sürüklenmeye müsait onlarca farklı ürünün bir arada kullanıldığı bu yapının içinde su vermek hayli zor olmaktadır. Hatta bazen kullanılan bitkilerin suya olan gereksinimleri de birbirinden farklı olup, kimine az kimine çok ilave yapmak gerekebilmektedir. Üstelik bu işlem bir kereye mahsus olmayıp ömür boyu devam edilmesi gereken bir zorunluluktur. Hal böyle olunca bu işe özgü yani buna has tasarlanmış bir ürüne ihtiyaç duyulmaktadır. Tam da buradan yola çıkarak bir teraryum suluğu imal etme fikri doğmuştur.

Bu iş için piyasada satılmakta olan çok farklı ürünler vardır. Ayrıca bir de insanların kendi oluşturdukları alternatifler mevcuttur. Kısaca bunların avantaj ve dezavantajlarından bahsetmek faydalı olacaktır.

1- Bunlardan biri bildiğimiz sulukların en küçük boylarıdır. Oldukça verimsiz geniş ağız yapısıyla aslında hiç de minicik yerlerin sulanmasında kullanılabilecek bir tür değildir.

2- Bir diğeri 500ml küçük su şişeleri ile sulamaya çalışmak bir diğer yöntemdir. Ancak debi ayarlaması oldukça zor olduğu için bu şekilde de dağılan küçük kum benzeri taneler can sıkıcı olmaktadır.

3- Çok profesyonel durmasa da şırınga ile sulama da bir alternatiftir. Tabi bunda da incecik iğne ucundan basınçlı çıkan suyun toprağı dağıtması ve küçük haznenin defalarca dolumu gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

4- Bir de laboratuvardan fırlamış gibi görünen kimyacıların kullandığı ürünler vardır. Bu seferde eğik olan ucun kapalı olan fanusun içinde el ile döndürülememesi sorunu çıkmaktadır.


Tüm bu sayılan handikapların tümü düşünülerek Teraryumal teraryum sulama kabı imal edilmiştir. Ürünümüz imal edilirken dikkat edilen özellikler kabaca şu şekildedir.

1-Küçücük fanus ağızlarından bile geçebilecek bir büyüklüktedir.

2-Sürekli dolum gerektirmeyen ve besin ilave edilip karıştırmaya müsait 250 ml hazne ölçüsü vardır.

3-Ne az ne de çok akıtan sıkılarak basıncı ayarlanabilen bir emzik taşımaktadır.

4-Camın dışından rahatlıkla yönlendirilebilen ince uzun gövde tasarımı vardır.

5-Canlı yapıyı zehirlememesi için sıvıya içeriğini geçirmeyen kaliteli hammaddeden imal edilmiştir.

Teraryum sulama kabı konusunda amaca uygun özel üretilmiş ve ekonomik olarak piyasaya sunulmuş ürünümüz ile sizin de artık rahatça sulama içini çözmeniz mümkün olacaktır.