Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Teraryum Örnekleri

Teraryum örnekleri gören herkes tarafından beğenilen özgün çalışmalardır. Kurumsallaşma eğilimindeki firmaların seri üretimleri dışında hiçbiri diğerinin aynı değildir. Hayal dünyasına ve yeteneğe bağlı olarak binlerce örneği yapılmıştır. İmalatta kullanılan objelerin hepsinin zaten çok güzel olmaları sebebiyle de uğraşılan bir çalışmanın çirkin olması neredeyse imkânsızdır.

Olayın tarihsel gelişimine bakılacak olursa, kavanoz içinde yetişen eğrelti otu karşımıza çıkan ilk örnektir. Gerçekten de ilk keşfedilişi bu şekilde olmuştur. Ardından bitki ağırlıklı farklı çalışmalar da bilim maksatlı olarak icra edilmiştir.

Zaman içinde artan ilgili sayısı ve ticari baskı teraryum tasarımları üzerinde farklılaşmaya sebep olmuştur. Para kazanma arzusundaki girişimciler bu biyolojik objeleri ihtiyaca yönelik ürünlere dönüştürmeye karar vermişlerdir. Bu kapsamda buket çiçeğe bir alternatif olabileceği düşüncesi ağır basmıştır. İnsanların buket alma sebeplerini listeleyen müteşebbisler amaca yönelik gruplamalar yapmışlardır.

Kullanım maksadına göre temel teraryum örnekleri şunlardır.

  • Sevgiliye hediye
  • Anneye hediye
  • Yeni iş tebriki
  • Öğretmen hediye
  • Yeni bebek hediyesi


Elbette ki bunları türetmek de mümkündür fakat sıklıkla bu temalara yönelik ürünler piyasaya sürülmektedir. Her kompozisyona uygun belki yüzlerce ürünün şekillenmesi mümkün olduğu için ortaya büyük bir yelpaze çıkmaktadır. Bunların dışında olayı hobi nazarıyla değerlendiren kişiler de konuyu epeyce renklendirmektedir. Tüm bu teraryum görselleri bir araya toplansa sonuç hayli büyük bir albüm olacaktır. Takdir edersiniz ki bu kadarına bir makale içinde yer verebilmek imkânsızdır. Fakat videomuza göz atarak fikir alabilme şansınız vardır.

Bu kadara detayına girmişken, konuya farklı yaklaşan bir gruba da değinmek gereklidir. Bildiğiniz gibi içinde tekil ya da popülasyon halinde hayvan yaşayan kaplar da aynı adı almaktadır. İlgili güruhun çok az olmasından dolayı, bu isim her anıldığında akla gelmeseler de kısaca değinmek faydalı olacaktır. İçlerinde canlı olan bölüm hariç çoğu yapısal unsur aynıdır. Cam ebatları daha büyüktür. Genelde yılan, iguana gibi canlılar yaşamaktadır. Teknik tek farkları ısıtmadır. Genelde sıcağı seven soğukkanlı hayvanların yaşaması sebebiyle ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Bunlar da yazımızın konusu olan örnekler arasındadır. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi çiçekli gruba nazaran oldukça seyrek karşımıza çıkmaktalardır.

Teraryum örnekleri yaşadığımız ortamı güzelleştiren bir el emeği tasarımlar seçkisidir.