Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Teraryum Deniz Yapımı

Teraryum deniz yapımı ilgili kişiler tarafından hayli mühim bir merak konusudur. İnsanlar genel tasarım şekli, kumsal falan gibi unsurları bir şekilde çözseler bile sıvının neyle imal edileceği konusu işin özellikle düğümlendiği bir noktadır. Çevreden duyduğumuz bazı bilgilere göre, bu maksatla mum, pastacılık ürünleri, oyun hamuru ve mavi kum gibi ürünler başvurulan kaynaklar arasındadır. Elbette bunların hiçbirisi teraryum deniz efekti vermek için yeterli etkiye sahip değillerdir. Çünkü mükemmel olmuş dediğimiz eserleri yapan insanlar her konuda olduğu gibi bunda da uzman işi ürünlere başvurmaktalardır.

Öncelikle teraryum deniz yapımı için gereken doğru malzemenin teraryum jeli olduğunu ifade etmek gereklidir. Bu ürün arzu edilen görünümü kusursuz şekilde vermektedir. Yani hafif mavi, yarı saydam ve parlak bir görüntünün tek çaresi bunu kullanmaktan geçmektedir. Piyasada bu isim altında pazarlanmaktadır. Burada yanılmamak sonucun doğru çıkabilmesi için de oldukça önemlidir. Fiyatı bazen bir nebze daha ucuz elastik formlu maddeler jel mum hammaddesidir. Hem kullanımı hem de oluşturacağı etki arzu edilen gibi olmamaktadır. Kaplarınızı geri dönüşümsüz şekilde kirletip, bu maddeyi eritmeniz ve ardından gerekli yere dökmeniz gibi bir kullanım şekli vardır. Sıcaktan çatlayan fanus konusuna da hiç girmiyorum. Bu saçmalıklarla uğraşmadan kullanabileceğiniz ürün Teraryumal markalı olan jeldir.

Yeni başlayanlara ışık tutması açısından yapım aşamaları şu şekildedir.

  • İlk olarak kullanılan maddenin sızmaması için deniz ya da göl istediğiniz yere yalıtımlı bir altlık hazırlanmalıdır. Bu iş için poşet ve silikon gibi maddeler uygun olacaktır.
  • İkincil olarak jelin döküm aşaması gelmektedir. Mavi ve şeffaf şişelerdeki sıvılar tek kullnımlık bir kapta yavaşça karıştırılmalıdır. Hızlı karıştırma hava kabarcıklarına neden olmaktadır. Kabarcıklı bir deniz istemeyeceğimiz için yavaş karıştırılıp yavaş dökülmesi daha uygundur.
  • Son olarak karışım istenilen yere dökülüp kurumaya bırakılmalıdır. Bir gün civarında süren kuruma işleminin ardından eseriniz hazır olacaktır. Tam sertleşmeden dokunulmamalı ve toz gibi dış faktörlerden de korunmalıdır.

Bu aşamalara harfiyen uymanız durumunda, tam manasıyla kusursuz ve oldukça profesyonel duran bir etki yakalamış olacaksınızdır. Teraryum deniz yapımı işte bu kadar kolaydır.