Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Renkli Yonga

Renkli yonga estetik bir malç malzemesidir. Daha açık bir ifadeyle toprağın üstünü örtmek ve saksı, teraryum gibi alanlarda görsel güzellik elde etmek için kullanılan bir üründür. Ağaçların kereste olmaya elverişsiz kısımlarının makinalar vasıtasıyla parçalanarak küçültülmesinin ardından boyanmasıyla üretilmektedir. Üretimi sırasında organik boyalar kullanıldığı için toksik etki oluşturmamakta ve her ortamda rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Renk tonu itibariyle de geniş bir yelpazeye sahip olan renkli ağaç kabuğu arzu edilen her kullanım mecrasına renk uyumu sağlayabilmektedir.

Biyolojik faydalılık açısından da yararları bulunan bu ürünün toprak yüzeyine serildiğinde yabani otları büyük oranda azalttığı gözlemler neticesinde kanıtlanmıştır. Fiziki ağırlığı ve ışığı kesen saydam olmayan yapısıyla bu sonucu sağlayabilmektedir.

Toprak ile havanın bağlantısını tamamen kesmese de nem alışverişini azalttığı için ciddi bir su tutucu etkiye sahiptir. Buharlaşmanın azalmasına bağlı nemli kalan toprağın su ihtiyacı artmamakta ve ciddi su tasarrufu elde edilmektedir.


Toptan renkli yonga alımlarınızda çok ekonomik fiyat tekliflerini de alabileceğiniz teraryumal.com üzerinden, temin edebileceğiniz küçük paketli ürünlerimiz ile de teraryumlarınıza farklılık katmanız mümkündür. Bu alan için özel üretilmiş tek ürün grubu da tarafımızdan satılmaktadır. Özel bir alan olduğu ve kıymetli bitkileri barındırması nedeniyle fanus içinde kullanılacak ürünler de özel olmadır. Ucuz boyalarla yapılan zehirli olabilecek ürünler tasarımınızı mahvedecektir. Öte yandan üzerinde çok sayıda kıymık bulunan ağaç parçaları da görselliği olumsuz etkileyecektir. Bir de büyüklük konusu dikkate alınmalıdır. Bazen büyük bir parça gerekirken bazen de minik tahta parçacıkları imalat sırasında gerekebilmektedir. İşte bu kriterlerin hepsine uyum sağlayacak şekilde ürünler sadece bu alanda profesyonelleşmiş markamız tarafından üretilmektedir.

Fanus çiçeklerinde önem arz eden konulardan biri de altı kapalı bir yerde yetişen bitkilerin kökünün çürümemesidir. Taş, kum, pomza gibi drenaj alternatiflerinden sıkılmış farklılık arayışında insanların bu anlamdaki tercihi de teraryum renkli yongası olmaktadır. Toprağa karıştırılarak farklı bir toprak da üretebileceğiniz bu ürün ile yapabileceklerinizin sınırı hayal gücünüzdür.

Renkli yonga talebinin giderek arttığı ülkemizde, önemli aktörler tarafından her yıl milyonlarca m3 üretim yapılmaktadır. Alandaki gelişmeler arttıkça yeni ve daha kaliteli ürünler imal edileceği düşünülmektedir.