Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Orkide Teraryum

Orkide teraryum özellikle de beyaz çiçekli olanları günümüzde vazgeçilmez teraryum modellerinden biri olmayı başarmıştır. İçinde bu beyaz ya da pembe güzelliği barındıran, dibinde de orkide toprağı denilen özel karışım bulunan bu harika objelerin genel adıdır. Başlı başına oldukça sıra dışı bir dal çe çiçek yapısına sahip olan bu çiçek zaten özel bir ilgili kitlesine sahiptir. Ayrıca bunun yanına gelen farklı dekoratif ürünler ile kazandığı daha estetik yeni haliyle sektörde bu tür değişmez bir klasik tasarım olmuştur.

Teraryum orkide türleri oldukça büyük bir skaladan oluşmaktadır. Doğal olarak üretilebilecek tasarım sayısı da küçümsenemeyecek kadar çoktur. Tasarım erbaplarının en sıklıkla yaptıkları örneklerden de kısaca bahsetmek gerekirse ilk sırayı beyaz orkide içeren grup alır. Türler arasında belki de en asil duranı ya da öyle kabul edileni olduğu için oldukça fazla satılır. Fanus içine bitki ve taş bile koysanız güzel durmakta iken bir de objelerle kombinelenince mükemmel sonuçlar doğurmaktadır. Bunun ardından hemen ikinci sıraya yerleşen de pembe orkide içeren ürünlerdir. Özellikle nişan aşamasındaki çiftler arasında revaçta olan bu ürünler de hayli ilgi görmektedir.

Son olarak bakımları ile ilgili genel bir bilgilendirme yapmak da işin uzun ömürlü olması açısından elzemdir. Aslında belirtmek lazım ki orkide teraryum bakımı diye özel bir bilgi yığınını yoktur. Tüm diğer türlerde olduğu gibi bunda da içindeki çiçeğin istekleri temel alınmalıdır. İhtiyaç duyulan ışık, su besin gibi unsurlar tamamıyla seçtiğiniz ürününün içindeki türün spesifik özelliklerine bağlıdır. Çiçeğin gereksinimleri doğrultusunda genel bir bakım yapılmalıdır. Buna ilave edilecek kendine özgü bakım teknikleri bulunmamaktadır. Eğer bu anlamda eksiğiniz varsa ilgili ürünlerimize de göz atmanız faydalı olabilecektir.

Tüm türlere özel sempati besleyen insanlar olabileceği için hazır teraryum alternatifleri ne kadar çok olursa olsun yine de farklı isteği olan müşterilere rastlanması mümkündür. Bu gibi durumlar için en doğru çözüm Teraryumal ürün yelpazesi içinden beğendiğiniz malzemeleri satın alarak kendi tasarımınızı yapmanız olacaktır. Bu seçim hayal gücünüzle doğru orantılı belki milyonlarca alternatif sunacaktır.

Yapılı olarak da temin etseniz kendiniz de bu işi yapmaya girişseniz sonuç kesinlikle güzel olacaktır. Sonuç olarak orkide teraryum görüp çirkin diye değerlendiren insana nereyse rastlanmaz.