Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Öğretmene Yapılabilecek Sürprizler

Öğretmene yapılabilecek sürprizler içeriğinde hele de anaokulu ilkokul gibi yaşları küçük olanlar için öğretmenleri birer idoldür. Bu öğrenciler her fırsatta bu sürprizleri düşünmektelerdir. Bu konuda en büyük destekçileri ve yardımcıları doğal olarak anne ve babalarıdır. Yılların vermiş olduğu gözlem ve deneyimlemelerin yanı sıra neyin doğru neyin yanlı olacağına dair kuvvetli önsezileri de epeyce mühimdir. Temel olarak bir kişiye sürpriz yapmak ya da hediye vermek basit gibi görünse de özünde mühim bir faaliyettir. Bu anlamda yetişkin kişilerin fikirlerini almak da oldukça kıymetlidir.

Öğretmene yapılabilecek sürprizler çocuğun hayal gücü kadar çeşitlidir. Önemli olan düşünmek ve tasarlamaktır. Öğrenciler çeşitli sürprizler yapabilmektelerdir. Hediye alabilecek, etkinliler düzenleyebileceklerdir. Öğretmenler günü, onun yaş günü ya da karne alırken verdiği bilgiler ve emek için bir teşekkür anlamında yapabilecektir. Bu teşekkür ifadesinde çoğunlukla hediye vermek ön plandadır. Çocuk bunun kalıcı olduğunu farkındadır. Bu hediye bir çiçek ya da bir obje olabilecektir. Yaşça daha büyük olanlar ise araştırarak öğretmene el emeği hediyeler yapmayı deneyebilirler. Böylece öğretmenine verdikleri önemi gösterdikleri gibi kalıcı bir izde bırakabilmektelerdir. Öğretmen için bunun bir önemi yoktur, çünkü önemli olan hatırlanmak ve sevilmektir. Fakat yine de öğrencinin el emeği ile ürettiği bir hediye daha sevindirici olacaktır. Çünkü sevgi ile mutlulukla üretilmiştir. İşte tam bu noktada son yıllarda popüler bir obje olan teraryumlar öğretmene evde yapılabilecek hediyeler arasında çok cezbedicidir. Teraryum malzemeleri binlerce çeşittir. Bu el emeği hediyeyi yapmak için biraz el becerisi ve biraz hayal gücü yeterlidir. Böylece eğitici geliştirici bir hediye yapılabilecektir. Böylece kalıcı olması da sağlanış olmaktadır. Teraryumlar çok çeşitli yapılması mümkün ürünlerdir. Öyle ki biri diğerine asla benzemez. Aynı malzeme kullanılsa da farklı kompozisyonlar yapılabilecektir. Kullanılan malzeme bazen çevremizde bulunan malzemelerdir. Konuya uygun olarak küçük taşlar, yosunlar, ağaç kabukları ve benzerleri çevreden de temin edilebilecektir. Fakat bu işin ticaretini yapan kişilerden de çok ekonomik fiyatlarla satın alınabileceklerdir.

Öğretmene yapılabilecek sürprizler öğretmen ve öğrenci arasında bir sevgi bağı oluşturacak ve ilişkileri kuvvetlendirecektir.