Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Kaktüs Teraryum

Kaktüs teraryum günümüzde klasikler arasına girmeyi başarmış bir modeldir. Çok az bakım ve su ihtiyacı ile cam içi ortama oldukça rahat uyum sağlayabilen bu bitkilerden oluşan tasarımların genel adı bu şekildedir. Zaten bir bitki olarak oldukça özgün gövde yapısı ve özellikle yaprak şekline(dikenler) sahip olan kaktüslerin özel bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Bir de yanına gelen farklı dekoratif unsurlar ile kazandığı yeni şekil oldukça yeni olan sektörde bu türü değişmez bir klasik haline getirmiştir.

Teraryum kaktüs türleri oldukça büyük bir yelpazedir. Doğal bir sonuç olarak ortaya çıkarılabilecek tasarım sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Tasarımcıların en sıklıkla yaptıkları örneklerden kısaca bahsedecek olur isek ilk sırayı kaktüslerin doğal yaşam ortamı olan çöl temalı ürünler alacaktır. Bu grupta ağırlıklı olarak çöl kumu ile tasvir edilmiş alanlardan fırlayan bitkiler, bazen çok küçük su birikintileri ile deve gibi hayvan figülerinden bahsedilebilir. Farklı bir örnekte de vahşi batı film sahnesi gibi duran içinden tren geçen sapsarı kumlar, bitki ve kovboy kılıklı insan figürlerini görmek mümkün olmaktadır. Bu kadar mizansene gerek yok deyip, zaten güzel olan ana unsurları yan yana dizerek aranjman haline getiren meraklıların çıkardığı işlere de rastlanmaktadır.

Bir de bakımları ile ilgili genel bir bilgilendirme yapmak faydalı olacaktır. Öncelikle belirtilmelidir ki kaktüs teraryum bakımı diye özel bir durum söz konusu değildir. Tüm diğer çeşitlerde de olduğu gibi bunda da içindeki canlı yapının istekleri temel alınmalıdır. Temel olan ışık, su besin gibi ihtiyaçlar tamamen seçtiğiniz ürününün içindeki yeşil dokuyu oluşturan türlere bağlıdır. Bitkilerin gereksinimleri doğrultusunda bir bakım yapılmalıdır. Bunun dışında kendine özgü bakım teknikleri yoktur. Eğer eksiğiniz varsa bu ihtiyaçlarla ilgili ürünlerimize de göz atmanız mümkündür.

Her bitkiye özel sempati besleyen insanlar olabileceğinden hazır teraryum çeşitleri ne kadar çok olursa olsun yine de farklı talebi olan müşterilere rastlanabilmektedir. Bu durumlar için en doğru çözüm benzersiz Teraryumal ürün yelpazesi içinden beğendiğiniz unsurları satın alarak kendi çalışmanızı yapmanız olacaktır. Bu seçim size hayal gücünüzün sınırları ile doğru orantılı belki milyonlarca seçenek sunacaktır.

Hazır olarak da alsanız kendiniz de bu işi yapmaya girişseniz sonuç kesinlikle mükemmel olacaktır. Çünkü kaktüs teraryum görüp beğenmeyen insan yok gibidir.