Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Hobi Olarak Ne Yapabilirim?

Hobi olarak ne yapabilirim sorusu birçok kişi tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Hakikaten de sorun haline getirdiğimiz çözümsüz olduğuna inandığımız büyük bir düğüm gibidir. Oysaki insan mutlu vakit geçirmek üzere hobi arayışına girmektedir. İşi özünden saptırıp bu konuda dertlenmek çok anlamsızdır. Her insanın kendine göre mutlu olabileceği bir uğraş elbette vardır. Onu bulmak biraz zaman alsa bile azmederseniz sonuçta başarı kaçınılmazdır. Burada temel kıstas kişinin kendini bilmesi olayıdır. Herkes farklı yaratılmıştır. Yetenek ve zevkleri birbirinden bağımsız şekilde farklı gelişmiştir. Doğal bir netice olarak da her kişi farklı işlerle iştigal ederken daha mutlu olacaktır. Mühim olan kendini bilmek, tanımak ve nokta atışı bir tercihle zamanın onda bıraktığı kasvetli havaya iyi gelecek o meşgaleyi bulup, keyif almaktır.

Hobi olarak ne yapabilirim düşüncesi zihnini meşgul eden kişiler her hâlükârda ilk seçenek olarak internette araştırma yapmaktalardır. Hobi bulmak için akla ilk gelen yol budur. Fakat hiçbir yazı sizin yapınıza en uygun olanları bilemeyecektir. Bu karar verme serüveninde öncelikle yapmanız gereken açık havadan mı yoksa kapalı mekânlardan mı haz aldığınızı belirlemenizdir. Bundan sonra da risk iştahınız size yol gösterecektir. Paintball, bilardo, dart, kano, binicilik, balıkçılık, teraryum yapmak, resim yapmak, örgü örmek, tığ işi yapmak, ahşap boyamak, amigrumi yapmak, kokodema yapmak gibi uzayan bir liste yapılabilecek hobiler olarak karşınıza çıkacaktır.

Örneğin kaya tırmanışı da bir hobidir. Fakat sportif olmayan bir vücuda sahipseniz ve biraz rüzgar bile sizi hasta edebiliyorsa bu sizin için bir seçenek değildir. Ya da atletik ve maceracı bir kişinin masa başına oturup teraryum yapmak istemesi tam manasıyla zulüm olacaktır. Diğer bir örnek olarak, dalış oldukça insanın havasını değiştiren bir uğraştır. Tabi ki nefes darlığı çeken birinin su altında mutlu olması da beklenemeyecektir. Hatta ciddi sağlık sorunlarına gebe bir durum orataya çıkabilecektir.

Konuyu özetlemek gerekirse hobi olarak ne yapabilirim diyen birinin bu soruya cevap bulabileceği harici bir kaynak yoktur. Alternatifler okuyarak öğrenilebilmektedir. Fakat doğru cevap yalnızca sizin zihninizde yer almaktadır.