Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Evde Yapılabilecek Hediyeler

Evde yapılabilecek hediyeler oldukça geniş bir yelpazedir. Birçok insan bir şey alıp götürmektense, işin içine emeğini de katarak daha anlamı büyük hediyeler vermeyi yeğlemektedir. Hakikaten de el emeği katılan ürünlerin insanlara bıraktığı etki çok daha derin olmaktadır.

Eski zamanlarda orijinal ürün bulmak hayli zor olduğu için evde yapılacak hediyeler genellikle sıradan ürünlerdi. Günümüzde el örmesi kazaklar gibi ilmek ilmek işlenmiş emek kokan ürünler ne kadar güzel olsalar da alan kişilerde sıradanlık hissi uyandırdığı için çok tercih edilmemektedir. Ancak konuya binlerce alternatif evde yapılabilecek hediyeler ilave olduğu için el yapımına yeniden bir yöneliş başladığı söylenebilmektedir.

Artan talep karşısında kayıtsız kalamayan ticaret erbapları sayesinde hem yerli üretim hem de ithalat yolları ile çok farklı ürünler gelmiş ve pazar genişlemiştir. Yeri gelmişken belirtmekte yarar var ki teraryumal.com üzerinden de orijinal ürünlere ulaşmanız mümkündür.

Alternatif fikirler hakkında da birkaç örnek vermek mümkündür. Amigrumi bebek yapmak, el oyması anahtarlık yapmak, el boyaması ahşap tepsi yapmak, kişiye özel teraryum yapmak, mini kaktüs bahçesi yapmak, ebru yapmak, telkâri yapmak, sedef işlemeli sandık yapmak gibi başlayan uzun bir liste oluşturmak mümkündür.

Her biri birer sanat eseri olacak ve eşsiz olacağı garanti bu ürünler alan kişilerde sadece hediye alma mutluluğu değil, aynı zamanda kendine değer verilmesi gibi kavramları da yoğun yaşatarak aşırı kıymetli ögeler arasında yerini almayı başaracaktır. Bu tarz hediyeler vermek insanlarda büyük para yığınlarının karşılığı olan armağanlardan daha büyük en kalbi sevgi ve minnet hisleri oluşturmaktadır. Verilen emek, derinliği olan insanlarda paranın önüne geçmeyi rahatlıkla başarabilmektedir. Bir insanın hayatının birkaç saatini de olsa sadece size ayırmasından daha kıymetli bir maddi büyüklük elbette olamayacaktır. Evde size yapılan bir hediye, kısıtlı ömür sermayesi içinden ayrılan size özel zaman demektir. Tabi muhtemelen de o zaman diliminin çoğunda imalatı gerçekleştiren kişi hediyeyi alacak olanı düşünüyor olacaktır. Bundan daha duygulu bir kompozisyon hiçbir hediyede karşılık bulamayacaktır.

İşin özü evde yapılabilecek hediyeler, sadece hediye olmayıp derin duyguların da bir ifadesidir.