Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Ev Hediyesi Ne Alsam?

Ev hediyesi ne alsam düşüncesi zaman zaman hepimize yoğun ve karmaşık fikirler yaşatmaktadır. Çünkü ev hediyesi demek; bizim inceliğimizi, düşünce ufkumuzu, sosyal çevremizi, hayat görüşümüzü hatta aldığımız eğitimi yansıtmaktadır. Diğer yandan vereceğimiz kişi ya da ailenin yeni aldığı veya yeni kurduğu yuvada bizi temsil eden, bizi o insanların gözünde gelecekte de temsil eden bir obje olacaktır. Hele bir de onların zevkine hitap eden bir materyal olursa uzun yıllar boyunca onlarla yaşayacak bir gönül elçisi olacaktır.

Ev hediyesi ne alsam diye titizlikle arayıp incelediğimiz hediyeler; annemiz, babamız, çocuğumuz, eşimiz ya da sevgilimiz gibi en çok değer verdiğimiz kişilere verilecekse olay daha ciddi boyutlara taşınacaktır. Tabi ki, hediyelik ev eşyası ne alınır diye düşünürken o kişinin yaşı, bize olan yakınlığı, karakteri, ilgi alanları bize ışık tutacak fikirlerdir. Genç bir hanıma alınan bir hediye, yaşlı fakat görmüş geçirmiş birçok farklı kültürü tanımış olan bir hanımefendiye alınacak olandan çok farklılık gösterecektir. Öyle ki hediyenin rengi ve yapıldığı madde modern ya da klasik anlayışta olması alan kişinin olduğundan çok verilecek kişinin zevkini yansıtacaktır. Bu titizliği göstermek küçük olan hediyemizi bile uzun yıllar belki de ömür boyu o kişinin evinde bizi yaşatacaktır. Sonra öyle bir an gelecektir ki ileride bir zaman gözü bir an o nesneye geldiğinde bizi hatırlayacaktır. Bizimle yaptıkları, geçirdiği anlar, paylaşımlar ve duygular bir anda zaman ve mekânı aşıp iki kalbi birleştirecektir. Varsa kırgınlıklar dargınlıklar gidecektir.

Genç bir kıza pelüş bir oyuncak, kar küresi gibi çocuksu ama hayaller kurdurabilecek bir hediye verilebilmektedir. Bu hediye çocukluğu ile yetişkinliği arasında ona tatlı duygular yaşatacaktır. Fakat konu ev olduğunda durum bu denli basit değildir. Mekânsal hediye almak özellikle de ev hediyesi ne alsam düşüncesi basitlikten uzaktır. Çünkü ev hediyesi her an göz örneğinde olacak ve o aileyle birlikte aynı hayat yolculuğunu yapacaktır. İyi ya da kötü günlerde sanki bir canlı gibi mutluluğu paylaşacaktır. Bu sebeplerle basit gibi görünen ama çok anlamlar yüklenebilecek olan bu alışveriş bizim yansımamız olacaktır.