Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
En Güzel Teraryumlar

En güzel teraryumlar kişinin kendi yaptıklarıdır. O küçük figürler ile eşsiz orijinal teraryumlar yapılabilmektedir. Bu faaliyet yapılırken ilk olarak bir tema belirlenmelidir. Seçilecek konu teraryumun verileceği kişiye göre değişkenlik gösterecektir. Eşe sevgiliye öğretmene hatta anne babaya özel bir konu seçilmelidir. Vereceğimiz kişinin hangi özelliğini ön plana çıkarmak istiyorsak tema ona göre belirlenmelidir. Sonra sıra teraryumun büyüklüğüne ve şekline karar vermeye gelecektir. Örneğin sevgiliye ya da eşe verilecek olan bir teraryumun şekli kalp olursa çok hoş olacaktır. Verildiği ilk anda arzu edilen etkiyi yaratacaktır. Teraryumda kullanılacak olan malzeme de konuya göre değişkenlik gösterecektir. Kalp şeklindeki bir fanusun içine çiçekler, renkli boncuklar, hediye paketleri serpiştirmek güzel olacaktır. Eğer bir parkı ifade etmek istiyorsak küçük evler, banklar, masalar, hayvancıklar, köprüler hatta küçük bir dere ilginç olabilecektir. Dere ve göl yapabilmek için kullanılan sıvı malzeme bu işle uğraşan kişilerden ya da bu konuda hizmet veren teraryumal.com gibi sitelerden temin edilebilmektedir.

Teraryum yapmayı tercih edenler bunu bir kazanca da dönüştürebileceklerdir. Hobi olarak başlayan bu uğraş aile ekonomisine katkı sağlar hale gelebilecektir. Güzel sanatlarla uğraşmayı sevenler bu uğraşıdan zevk de alacaklardır. Ev hanımları, öğrenciler ve boş vaktini değerlendirmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

En güzel teraryumlar yapabileceğinin en güzelini yapmayı hedefleyenlere aittir. Malzeme temini artık ulaşılmaz değildir. Bu anlamda internet üzerinden malzeme temini daha kolay olabilecektir. Bu sitelerde teraryum yapımında kullanılacak malzemeler çok çeşitli olarak yer almaktadır. Makul fiyatları ile oldukça da cezbedicidir. Sonra sıra yapacak kişinin hayal dünyası ve el becerisine kalmaktadır. Renkleri ve şekilleri uygun ve konuya hâkim şekilde bir araya getirmek önemlidir. Bütün bunlara itina göstermek daha güzel eserler ortaya çıkaracaktır. Özünde oldukça keyifli olan bu uğraşı daha da tatlı ve kıymetli bir hale getiren zaten her zaman üzerine ne kadar titrenildiği konusudur.

En güzel teraryumlar bütün bu çabalar sonucunda yapılmış olacaktır. İlkini yapan kişi bundan aldığı zevkle belki de ikinci ve sonrakileri de yapmaktan mutluluk duyacaktır.