Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Deniz temalı teraryum

Deniz temalı teraryum bu sanata gönül verenler arasında oldukça revaçtadır. Hepimizin malumu olduğu gibi bütün yıl masaları başında çalışıp tatilin hayalini kuran ruhlarımız bu konuyla nedense hep bir sahil kasabası ve plaj görüntüsünü eşleştirir. Kışın soğuk günlerinde yahut çalışma hayatının daraltıcı anlarında masada görünce ruhumuza sıcaklık veren deniz teraryum modelleri de bu noktada oldukça verimli olmaktadır. İnsanı adeta alıp götüren yaşadığı andan çıkarıp da hülyalara daldıran bu seçkin örnekler görsel güzellikleri ve bıraktığı hislerle oldukça geniş bir alıcı kitlesi bulmaktadır. Oluşum mantığına göre türleri ve içinde barındırdıkları da anlatmak almayı ya da yapmayı düşünen insanlar için yol gösterici nitelikte olacaktır.

Deniz temalı teraryum modelleri tasarım bütünlüğü oluşturacak şekilde farklı objelerden oluşsa da temel olarak üç ayrı konsept altında toplanmaktadır.

İlk grup ıssız bir ada ve içinde kum, palmiye ağacı ve salaş bir ada evi gibi unsurlar ile hayat bulmaktadır.

İkinci konsept ise sahil bandı ve ya plaj tarzı tasarımlardan oluşmaktadır. Bu çatı altında genelleme yapacak olursak görebileceğimiz unsurlar doğal kum, kayalık, birkaç ağaç ve şezlong gibi teraryum malzemelerinden oluşabilmektedir.

Son olarak sayabileceğimiz grupta ise açık deniz ve kara parçaları arasında gemiler, adalar ve şehir görüntüsü tarzında tasarlanmış örnekleri görebilmemiz mümkündür. Çok tercih edilmese de bu tarz ürünler de özel bir ilgili kitlesine sahiptir.

Bu genel bilgileri saymışken atlamamak gerekir ki, denizin tasviri noktasında da farklı alternatifler vardır. En ekonomik olanı mavi kum ile deniz modellenmesidir fakat görüntüsü sıvı etkisi vermediği için sonucu da çok tatminkâr değildir. Farklı bir yöntem olarak ucuz ama meşakkatli eritmeli dökmeli amatör işi jeller de piyasada bulunmaktadır. Deniz efekti vermenin en profesyonel ve pratik yolu ise Teraryumal teraryum jeli kullanmaktır. Bu jel ile istenilen alanda deniz yapımı oldukça pratik şekilde gerçekleşip birebir deniz görüntüsü de sağlanmaktadır.

Deniz temalı teraryum tasarımları ile ev ya da ofisinize hava katmak ve uzun yıllar mutlu olmak mümkün olup ayrıca iyi de bir hediye alternatifidir.