Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Cam Fanus Süsleme

Cam fanus süsleme daha çok teraryum yapımı ile gündeme gelmektedir. Cam fanus süsleyerek çok farklı ve güzel kompozisyonlar yapılabilecektir. Bir biblo kadar güzel, bir vazo kadar canlı, bir saksı kadar ahenkli objeler yapılabilmektedir. Fanuslar farklı şekillerde süslenebilecek olması dolayısıyla bu farklılık yapan kişiye bağlıdır. Fakat temalar ve kullanılan malzemeler, yapanın ayırdığı zaman, teraryumun verileceği kişi ve ne sebeple verildiği gibi detaylara göre çeşitlenecektir.

Cam fanus süsleme birkaç farklı şekilde yapılmaktadır. Burada temel olarak içeriğin belirlenmesi mühimdir. İçeriğin çeşitlerine, sadece flora mı yoksa hem flora hem fauna mı içereceği gibi konular önem taşımaktadır. Bunların dışında elbette sadece yalın şekilde dekoratif unsurlardan da ürünler piyasada mevcuttur. Yani kabaca üç ayrı şekilde karşılaşılabileceğini söylersek yanlış olmayacaktır. Teraryum süsleme denildiğinde çiçek ve bitki ağırlıklı olabileceği gibi sürüngen ağırlıklı da olabilmektedir. Kişi fanus süsleme yapmak istiyorsa belirlediği temaya uygun çiçekler bulmalıdır. Çünkü her bitki ya da çiçeği fanusta büyütmek mümkün olmayacaktır. Uygun olan bir çiçek seçildiğinde harikalar yaratmak mümkündür. Yapma çiçek kullanarak teraryum yapmak da söz konusu olabilmektedir. Ayrıca yapma çiçekle teraryum yapımı daha çok çeşitli ürünler ortaya çıkaracaktır. Diğer bir yöntem ise akvaryumu hayvancıklarla süslemektir. Bu şeklide akvaryuma küçük bir kaplumbağa konabilecektir. Bu hayvancıkla vakit geçirmek bile ilgilenenlere ayrı bir haz yaşatacaktır. Canlı hayvanlar yanında hayvan figürleri de kullanılabilecektir. Böylece doğal temalı farklı bir teraryum yapılmış olacaktır. Yosunlar, çiçek figürleri, köprüler, hatta insanlar ve evler kullanılarak karma teraryumlar da yapılabilmektedir. Jel kullanarak su ortamı oluşturulabilecektir.

Fanus çiçek süsleme de sonsuz seçenekler sunmaktadır. Kişiler bu konuda fanus akvaryum yapımında ve teraryum yapımında kendilerini geliştirebilmektedir. Çeşitli örnekleri inceleyerek ve internetten yararlanarak daha güzel, içeriği daha geniş ve hatta renkli teraryumlar yapılabilecektir.

Cam fanus süsleme konusunda yapılabilecekler daha çok insanın ilgi göstermesiyle giderek artacaktır. Bürolarda, evlerde ve topluma açık yerlerde teraryumlar giderek yerini genişletecektir. Böylece yaşadığımız çevre daha güzelleşirken uğraşanlar için de farklı ve ilginç bir hobiye dönüşecektir.