Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Beyaz Orkide

Beyaz orkide herkesin gönlünde taht kurmuş kuğu gibi görünen zarafet abidesi bir çiçektir. Orchidaceae (salepgiller) familyasının bir üyesi olup, cins adı phalaenopsis olarak bilimsel literatürde geçmektedir. Yaklaşık 65 civarı türü olduğu bilinmektedir. Kendine anlamlı da bir yer edinmeyi başarmış olan bu doğal güzellik özellikle evlenme teklifi gibi özel anların da vazgeçilmezidir. Hele çiçeğinin uç kısmındaki kanca gibi olan uzantıya tektaş takmak klasikler arasına girmiş bir davranış biçimidir.

Çok rağbet görmesiyle yakından alakalı olarak ticari açıdan da birçok formda beyaz orkide tüketici ile buluşturulmaktadır. Nadiren de olsa kesme çiçek şeklinde alıcı bulabilmektedir. Fakat en sık karşımıza çıkan ticari takdim şekli beyaz seramik saksı içinde tek ya da çift dal olmaktadır. Bu sıralamanın hemen ardından ise günümüzün revaçta ürünü orkide teraryum kendini göstermektedir.

Teraryum sipariş etmek isteyen insanların hayli rağbet gösterdiği bu zarif fanus işi çiçek modeli hem gönderen hem de alanı mutlu eden eşsiz bir üründür. Ağırlıklı olarak özel günlerde tercih edilse de sıradan zamanlarda da sevdiklerini mutlu etmek isteyen kişilerin gözdesi konumundadır. Fiyat fayda ilişkisi ile de kıyaslandığında iyi bir noktada bulunmaktadır. Sade bir saksıdaki örneği ile arasında cüzi bir fiyat farkı bulunmasına karşın görünüm olarak çok daha ileri bir seviyededir. Özellikle de ekonomik çözümleri ile rakiplerinden sıyrılan teraryumal.com gibi bir yerden alışveriş yaparsanız sonuç sizi kesinlikle daha mutlu edecektir.

Bir başka bahsedilmesi gereken konu da renk hususudur. Mor rengiyle de ün salmış olan bu güzel tür, bir arada kullanımlar ile de güzel sonuçlar doğurmaktadır. Farklı renk alternatifleri ile birlikte kullanıldığında tek bir beyaz içlerinde müthiş etkileyici manzaralar sunmaktadır. Kombinasyonlu seçeneklere de göz atmak faydalı olacaktır. Fakat kararsız kalırsanız da üzülmeyin. Tek beyaz klasik haline gelmiş iyi bir seçenektir.

Konuyu özetlemek gerekirse beyaz orkide ya da teraryum içindeki alternatifi her zaman için klasik ve etkileyici bir armağandır. Her manada tatmin, sadakat ve zarafet gibi en derin duyguları anlatmanın en estetik şeklidir. Eğer sevdiğinizi mutlu etmek istiyorsanız aklınızın bir köşesinde duymasında yarar olacaktır.