Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
Anaokulu Öğretmenine Ne Hediye Alınır?

Anaokulu öğretmenine ne hediye alınır fikri velileri zaman zaman düşündürmektedir. Çünkü bu hediyenin küçük çocuğun dünyasına da hitap etmesini tercih etmektedirler. Sonuçta bu hediye çocuğun öğretmenine vereceği bir obje olacaktır. Çocuğun ilgi göstermediği bir hediye, onun duygu dünyasına hitap etmeyecektir. Böylece hediye verme fikri onda gerçek anlamına ulaşmayacaktır. Asıl amacı sevdiği bir kişiyi mutlu etmek olan hediye gerçek amacından uzaklaşacaktır. Çocuk bu zevki asla öğrenemeyecektir.

Anaokulu öğretmenine ne hediye alınır konusunda birçok fikir geliştirilebilecektir. Önemli olan öğrencinin de ilgisini çekebilecek, onun el emeği ile katkısı olan objeler bulabilmektir. Bu anlamda günümüzde çok popüler olan teraryumlar ilgi çekici olacaktır. Teraryum malzemeleri büyüklü küçüklü çeşitliliği ile her bütçe ve zevke uygundur. Çeşitli büyüklükteki cam fanuslar, billuru görünüşleri ile çocukları kendine çekecektir. Ona dokunmak bile mutluluk vericidir. Anne ve babalar teraryum yaparken kullanılacak olan materyali çocukla beraber seçerlerse, çocuğun katkısı daha çok olacaktır. Hediye verme kavramını o küçük yaşında öğrenecektir. Ayrıca bu uğraşı onun el becerisini arttıracaktır. Belirlenen bir temayı nasıl oluşturacağını görecektir. Figürlerin uyumunu, konuya hâkim olmayı, hatta renkleri birleştirmeyi becerebilecektir. Yavaş da olsa gelecekteki dünyaya adım atmaya başlayacaktır. Farkına varmadan gelecek okul yıllarına da hazırlık yapmış olacaktır.

Belki yaşıtları daha öğrenmeden o renkleri tanıyacaktır. Bunun yanında fikir oluşturmayı, bir konuyu işlemeyi öğrenecektir. Materyalleri bir konu içeriğinde birleştirebilecektir. Bir şeyleri başarmış olmanın mutluluğunu yaşayacaktır. Bu küçük yaşında belki de insanları nasıl mutlu edeceğini hediye vermenin güzelliğini öğrenecektir. Küçük bir çocuk için anaokulu öğretmeni, ablası, oyun arkadaşı adeta ailenin bir ferdi gibi olacaktır. Çocukla beraber seçilecek küçük bir elma ya da armut şeklindeki fanusun içini doldurmak onun için eğlenceli de olacaktır. Yapılan bu teraryumda belki küçük hayvancıklar, doğaya ait ağaç çiçek gibi şekiller, çocuk öğretmen ve okula ait objeler çok anlamlı olacaktır. Çocuğun kendi emeği ile yaptığı bu teraryumu öğretmenine verdiği andaki mutluluğu tarif edilemez. Şüphesiz bu teraryum çok paralar ile alınacak bir hediyeden daha değerli olacaktır. Alanı da, vereni de sevindirecektir.

Anaokulu öğretmenine ne hediye alınır diye düşünürken bütün bu fikirleri ebeveynler göz önüne almalıdır.