Bu web sitesi satılıktır. İletişim için : info@teraryumal.com - 0532 467 17 82
24 Kasım Hediyeleri

24 Kasım hediyeleri bilindiği gibi saygıdeğer öğretmenlerimize adanmış bir günün nişanesidir. Şüphesiz ki onları sadece bugüne sıkıştırmak gibi bir niyet söz konusu değildir. Fakat özellikle bugün öğretmenlerimizin elini öperek götürdüğümüz küçük bir armağan da oldukça kıymetlidir. Geleceğimize yön veren bu eşsiz insanlar bizim için ikinci bir anne baba olmuşlardır. Fedakârca bizi eğitmek için belki zaman zaman kendi ailelilerini, kendi hayatlarını ihmal etmişlerdir. Öğretmenlerimiz hayatın daha başında iken bilgiye ulaşabileceğimiz en yakınımızdaki kaynaklardır. Bizim için onlar daima doğru bilgiler veren, bizi bilgi ve becerilerle donatan kişiler olarak hatırlanacaklardır.

24 Kasım hediyeleri seçimi bu değerli bilge insanların gününü kutlarken özen isteyecektir. Bu hediye onların değerli şahsiyetine uygun olan bir hediye olmalıdır. Onlar maddi değeri yüksek bir hediye beklemedikleri gibi bu özellikte olan bir hediye onları utandıracaktır. En güzel hediye bir dal çiçektir. Kalıcı bir hediye bizi hep hatırlatarak bir sembol olabilecektir. Tabi olarak seçeceğimiz hediye öğretmenimizin özel yapısına karakterine, ilgi alanına uygun olursa onu daha çok mutlu edecektir. Sevimli bir biblo, seveceği bir kitap, belki eski bir kitabın ilk baskısı onu çok sevindirecektir. Hediyeyi hazır olarak almak çoğunlukla tercih ettiğimiz bir yoldur. Bunun yanında hediyeyi yapma fikri çok daha cazip olabilmektedir. Bu yöntem bizim fikirlerimizi hayata geçirebilmemize olanak sağlamaktadır. Hayal dünyamızı geliştirip kendimizi ifade etme yollarımızdan da biri olacaktır. Böylelikle bizi anlatan karakterimizi ve dünya görüşümüzü sevgili öğretmenimize sunma imkânı sağlayacaktır.

Kendi el emeğimizi ve zamanımızı sunmak çok daha değerli olacaktır. Böyle bir uğraşı bizde hobi yapma zevki de oluşturacaktır. Hediye yapma fikri oluştuğunda çevremizde oldukça bol materyal bulabiliriz. Hediye için çok para ayırmamıza gerek olmayacaktır. İstenirse atık malzemelerden yarı zamanlı eşyalardan zevkli hediyeler yapılabilmektedir. Tabi ki burada fikirleri konuşturmak ve belki araştırma yapmak bize kolaylık sağlayacaktır. Öğretmenimizin ilgi alanları bu konuda bize ışık tutacaktır. Verdiğimiz emek ölçüsünde öğretmenimiz kendini değerli hissedecektir. Doğal olarak bu konuya ne kadar zamanımızı ayırsak da öğretmenimizin hakkını ödemek imkânsızdır. Ama bizim onu hatırlayarak elini öpmemiz bu saygın kişi için yeterli olacaktır. Ancak daha çok bir şey yapma gayretimiz onda unutulmaz hatıralar bırakacaktır. Oluşturacağı hediye köşesi belki de onun meslek hayatının küçük bir özeti gibi olacaktır. Özlemle geriye baktığında hatıraların hep canlı tutacaktır. Sevineceği bazen gözlerinin dolmasına neden olacak, fakat en çok onu gururlandıracaktır. İftiharla hatırlayacağı bir ömrü hatırlatacaktır.

24 Kasım hediyeleri unutulmaması gereken küçük ama kıymetli sembollerdir.